هیئت آنلاین ، هیئتی در گستره جهان

هیئت آنلاین

 
 
 
 

نشان ملی ثبت رسانه های دیجیتال

logo-samandehi

حدیث روز

نزدیکترین غائب
امام علی علیه السلام:
لا غائبَ أقرَبُ مِن المَوتِ؛
هيچ غايبى نزديكتر از مرگ نيست.
بحار الأنوار: ج71، ص

سایت دوستان


شمارنده

آمار بازدید سایت
امروز : 501
دیروز : 195
ماه : 8686
ماه قبل : 9472
سال : 45886
سال قبل : 42761
کل : 742480


اطلاعات سايت
مطالب : 155
  نظرات : 16

كاربران سایت
اعضا :2
  كاربران آنلاين : 1

 
 
 
 

سامانه ی رایگان ارسال پیامک پیام رسان

 
 
 
 

هیئت آنلاین هیئتی در گستره جهان

بيماري فاطمه (س) و عيادت از او


نویسنده: مدیر سایت | تاریخ: 27 فروردين 1392 | نظرات (0) | مشاهده : 1568


سرانجام فاطمه (س) بر اثر شدت ضربات و لطماتي که به او بر اثر هجوم به خانه‌اش و وقايع پس از آن وارد گشته بود، بيمار شد و در بستر بيماري افتاد. گاه به زحمت از بستر برمي‌خاست و کارهاي خانه را انجام مي‌داد و گاه به سختي و با همراهيِ اطفال کوچکش، خود را کنار تُربت پيامبر (ص) مي‌رساند و غم و اندوه خود را بازگو مي‌نمود .

در همين ايام بود که روزي زنان مهاجر و انصار که از بيماري ایشان آگاهي يافته بودند، جهت عيادت به ديدارش آمدند. فاطمه (س) در اين ديدار، بارِ ديگر اعتراض و نارضايتي خويش را از اقدام گروهي که خلافت را به ناحق از آنِ خويش نموده بودند، اعلام نمود و از آنان و عده‌اي که در مقابل آن سکوت کرده بودند، به علت عدم انجام وظيفه ی الهي و ناديده گرفتنِ فرمان نبوی درباره ی وصايت امام علي (ع) انتقاد کرد.

در چنين روزهايي بود که ابابکر و عمر به عيادت حضرت آمدند. هر چند در ابتدا فاطمه (س) از آنان رويگردان بود و به آنان اذن عيادت نمي‌داد، اما سرانجام آنان بر بستر فاطمه (س) حاضر گشتند. فاطمه (س) در اين هنگام، اين کلامِ پيامبر اکرم (ص) را که فرموده بود: «هر کس فاطمه را به غضَب درآورد من را آزرده و هر که او را راضي نمايد مرا راضي نموده»، به آنان يادآوري نمود. ابابکر و عُمر نيز صِدق اين کلام و انتسابِ آن به پيامبر (ص) را تأييد نمودند. سرانجام فاطمه (س)، خدا و ملائکه را شاهد گرفت و فرمود : «شما من را به غضب آورديد و هرگز من را راضي ننموديد؛ در نزد پيامبر، شکايتِ شما دو نفر را خواهم نمود» . 
 
 
 
سه شنبه 1 مهر 1399