هیئت آنلاین ، هیئتی در گستره جهان

هیئت آنلاین

 
 
 
 

نشان ملی ثبت رسانه های دیجیتال

logo-samandehi

حدیث روز

انسان خوشبخت
امام صادق علیه السلام :
السَّعيدُ مَن وَجَدَ في نفسِهِ خَلوَةً يَشغَلُ بها؛
خوشبخت، كسى است كه براى نفس خود خلوت و فراغتى يابد و به كار اصلاح آن پردازد.
بحار الأنوار: ج78، ص

سایت دوستان


شمارنده

آمار بازدید سایت
امروز : 365
دیروز : 118
ماه : 153
ماه قبل : 7257
سال : 21079
سال قبل : 93644
کل : 964178


اطلاعات سايت
مطالب : 155
  نظرات : 17

كاربران سایت
اعضا :2
  كاربران آنلاين : 1

 
 
 
 

سامانه ی رایگان ارسال پیامک پیام رسان

 
 
 
 

هیئت آنلاین هیئتی در گستره جهان

بيماري فاطمه (س) و عيادت از او


نویسنده: مدیر سایت | تاریخ: 27 فروردين 1392 | نظرات (0) | مشاهده : 2474


سرانجام فاطمه (س) بر اثر شدت ضربات و لطماتي که به او بر اثر هجوم به خانه‌اش و وقايع پس از آن وارد گشته بود، بيمار شد و در بستر بيماري افتاد. گاه به زحمت از بستر برمي‌خاست و کارهاي خانه را انجام مي‌داد و گاه به سختي و با همراهيِ اطفال کوچکش، خود را کنار تُربت پيامبر (ص) مي‌رساند و غم و اندوه خود را بازگو مي‌نمود .

در همين ايام بود که روزي زنان مهاجر و انصار که از بيماري ایشان آگاهي يافته بودند، جهت عيادت به ديدارش آمدند. فاطمه (س) در اين ديدار، بارِ ديگر اعتراض و نارضايتي خويش را از اقدام گروهي که خلافت را به ناحق از آنِ خويش نموده بودند، اعلام نمود و از آنان و عده‌اي که در مقابل آن سکوت کرده بودند، به علت عدم انجام وظيفه ی الهي و ناديده گرفتنِ فرمان نبوی درباره ی وصايت امام علي (ع) انتقاد کرد.

در چنين روزهايي بود که ابابکر و عمر به عيادت حضرت آمدند. هر چند در ابتدا فاطمه (س) از آنان رويگردان بود و به آنان اذن عيادت نمي‌داد، اما سرانجام آنان بر بستر فاطمه (س) حاضر گشتند. فاطمه (س) در اين هنگام، اين کلامِ پيامبر اکرم (ص) را که فرموده بود: «هر کس فاطمه را به غضَب درآورد من را آزرده و هر که او را راضي نمايد مرا راضي نموده»، به آنان يادآوري نمود. ابابکر و عُمر نيز صِدق اين کلام و انتسابِ آن به پيامبر (ص) را تأييد نمودند. سرانجام فاطمه (س)، خدا و ملائکه را شاهد گرفت و فرمود : «شما من را به غضب آورديد و هرگز من را راضي ننموديد؛ در نزد پيامبر، شکايتِ شما دو نفر را خواهم نمود» . 
 
 
 
شنبه 12 فروردين 1402